Двоє загинули, 28 — у лікарнях: Як не стати новою жертвою чадного газу

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Як йдеться у повідомленні, з початку року у Львові трапилось 11 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 30 людей, із них десятеро дітей. На жаль, двоє людей загинуло.

Надзвичайники вкотре закликали львів’ян дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, й не легковажити життям. За їхніми словами, основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення — через вікно, через двері, і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин — тобто газові коти чи колонки тощо — цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

“Пам’ятайте! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами — вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадках, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 21 січня у Львові, через отруєння чадним газом, загинуло двоє осіб: 22-річний чоловік та 19-річна жінка. Чоловік мешкав у м. Турка, жінка — у м. Львові, однак вони разом винаймали квартиру на вул. Городоцькій. Бригада швидкої медичної допомоги констатувала смерть до приїзду. А 22 січня у с. Станківці, внаслідок отруєння чадним газом, загинула жінка з дитиною. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.