Львів 100 років тому: у мережу виклали унікальні фото з польського архіву

У мережу виклали унікальні фотографії Львова столітньої давності. Ці чорно-білі світлини зберігаються в одному із найбільших цифрових архівів Польщі. Автор фото, датованих 1921 роком, відомий білоруський і польський фотограф того часу Ян Булгак.

Як пише видання Фотографії старого Львова, Ян Булгак — майстер своєї справи, який написав чимало робіт з техніки та естетики фотографії, а також із краєзнавчої фотографії. Він дуже любив подорожувати і фотографувати. Активно брав участь у міжнародних виставках.  

Добірка чорно-білих світлин із польського архіву яскраво демонструє те, яким був Львів у міжвоєнний період.

Вулиця Кляшторна у Львові, 1921 рік. Фото: Ян Булгак

Сходи до костелу кармелітів, Львів, 1921 рік. Фото: Ян Булгак

Вежа Корнякта, Львів, 1921 рік. Фото: Ян Булгак

Сходи до костелу Св. Казимира, Львів, 1921 рік. Фото: Ян Булгак

Каплиця Боїмів, Львів, 1921 рік. Фото: Ян Булгак

Скульптура Нептуна, Львів, 1921 рік. Фото: Ян Булгак

Нині більшість фотографій Яна Булгака зберігаються в архівах Вільнюса і Варшави. У фондах Національної бібліотеки Білорусі також зберігається невелика колекція робіт фотохудожника. У 1999 році вона вперше публічно експонувалася в мінській незалежної галереї візуальних мистецтв «Nova».

Нагадаємо, у мережу виклали фото Львова, зроблені у далекому 1942 році. Це світлини з угорського архіву Fortepan, зроблені невідомим фотографом під час Другої Світової війни. На чорно-білих знимках – міські пейзажі Львова, багато військових і військової техніки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.