У Львові вперше планують використати каву для боротьби з ожеледицею

Львівська міська рада запустила пілотний проєкт у боротьбі з ожеледицею на дорогах. Влада вирішила використати для цього кавову гущу. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. З її словами, кавова гуща має абразивні властивості внаслідок мелення зерна. А після пресу та використання кавова гуща фактично є майже сухою. Тобто кислотність кави розтоплює лід, а сама гуща створює тертя.

“Ми у пошуках екологічних альтернатив для боротьби з ожеледицею, адже є багато зауважень від містян, що піскосуміш потім залишається на весняний та літній періоди і з нею складно поборотись, а соляні розчини, мабуть, через свою активність не зовсім підходять для власників домашніх улюбленців, в них застереження стосовно її використання. Тому виникла ідея спробувати боротись із ожеледицею кавовою гущею”, — повідомила Оршак.

Крім того, під дією сонця кавова гуща поглинає в себе тепло, поглинаючи промені. Унаслідок цього вона також бореться з ожеледицею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.