Львівські прокурори повернули державі землю – новини Львова

На Львівщині прокуратура повернула державі земельну ділянку вартістю понад 1,5 млн грн. Про це Depo.Львів повідомили у прокуратурі Львівської області.

Львівською обласною прокуратурою забезпечено виконання рішення Господарського суду Львівської області, яким задоволено позов прокуратури до суб’єкта господарювання про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 1,5 га, укладеного між товариством та органом місцевого самоврядування на 49 років.

Прокуратурою встановлено, а рішенням суду підтверджено, що господарюючим товариством систематично впродовж останніх 3 років порушувалися зобов’язання щодо своєчасності та повноти внесення орендної плати за користування земельною ділянкою, що спричинило заборгованість перед державним бюджетом.

Це і стало підставою для подання прокуратурою позову до суду, який повністю задоволив його. Договір оренди земельної ділянки розірвано, а згадані землі повернуто територіальній громаді.

Раніше Львівська обласна прокуратура домоглася визнання незаконним рішення міської ради про розпорядження землею та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку площею майже 5 га, вартістю понад  105 млн грн у місті Львові.

Встановлено, що рішенням органу місцевого самоврядування вказану землю незаконно передано в статутний фонд приватному підприємству у спосіб, непередбачений діючим земельним законодавством.

Це і стало підставою для подання прокуратурою позову про повернення комунальної землі законному власнику – територіальній громаді міста Львова.

Суд погодився з доводами прокуратури, скасував державну реєстрацію права приватної власності суб’єкта господарювання на цю територію.

Після набрання судовим рішенням законної сили органи прокуратури забезпечуватимуть його реальне виконання.

Нагадаємо, що з початку року за незаконну вирубку ялинок на Львівщині оштрафували майже 50 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.