Папа Франциск запровадив Всесвітній день дідусів і бабусь

Його відзначатимуть у четверту неділю липня.

Папа Франциск встановив у Церкві День дідусів, бабусь і похилих віком. Його відзначатимуть у четверту неділю липня, оскільки в цей день у літургійному календарі Церкви латинського обряду припадає спомин святих Йоакима та Анни, Ісусових дідуся й бабусі, – повідомляє Vatican.news.

Після проказування молитви «Ангел Господній» сьогодні, напередодні свята Стрітення Господнього, Папа Франциск проголосив відзначення Всесвітнього дня дідусів і бабусь.

«Дорогі брати й сестри, післязавтра, 2 лютого, відзначатимемо свято Стрітення Господнього, коли Симеон і Анна, обоє в літах, просвічені Святим Духом, розпізнали в Ісусі Месію. Святий Дух також і сьогодні пробуджує в похилих віком думки та слова мудрості: їхній голос є цінним, бо співає хвалу Богові та береже коріння народів. Вони нагадують нам про те, що старість – це дар, а похилі віком – сполучна ланка між різними поколіннями, щоби передавати молоді досвід життя та віри. Дідусі й бабусі часто є забутими, й ми забуваємо про це багатство, щоби зберегти коріння та передавати його. Важливо, щоб дідусі й бабусі зустрічалися з внуками, а внуки – з дідусями й бабусями, бо, як каже пророк Йоіл, дідусі й бабусі перед внуками мріятимуть, матимуть видіння, а молоді, черпаючи сили від дідусів і бабусь, прямуватимуть далі, пророкуватимуть. І саме 2 лютого – це свято зустрічі дідусів і бабусь із внуками», – сказав він.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.