Садовий розповів як кавова гуща допоможе боротися з ожеледицею у Львові – новини Львова

Міський голова Львова Андрій Садовий під час ранкового ефіру на радіо “Люкс FM” розповів деталі про використання кавової гущі для посипання стежок у парках і скверах міста. Про це пише Depo.Львів.

“Ми почали експеримент із одним інгредієнтом для посипання стежок у парках і скверах Львова. Наше місто є кавовою столицею нашої країни, львів’яни п’ють багато кави, після чого залишається багато кавової гущі. Так от ми дізнались про те, що коли її добре висушити, то нею можна посипати доріжки в парках і скверах. Ця субстанція також є хороших добривом для трави, для рослин, тому ми вирішили спробувати такий метод посипання”, – заявив Садовий.

Мер додав, що кавовою гущею ніхто дороги посипати не буде, апробують таку технологію лише на парках і скверах. Зараз фахівці займаються цих експериментом, щоб все якісно підготувати і випробувати. У деяких країнах використовують такий метод посипання доріжок, тому місто вирішило вивчити іноземний досвід та запозичити його для Львова, адже це не потребує якихось фінансових затрат. “Спочатку ми випробовуємо цей метод в парку 700-річчя Львова, подивимось на результат, а тоді підемо далі”, — розповів Садовий.

Також мер міста повідомив, що Львів готовий до похолодання: всі служби працюють в звичному режимі, пункти обігріву готові надавати обігрів потребуючим.

Нагадаємо, у рамках пілотного проекту, у парку “700-річчя Львова” вперше планують використати кавову гущу для боротьби із ожеледицею. Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості, не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання.

За її словами у Великій Британії пробували кавовою гущею боротись із ожеледицею, але це не є практикою масового характеру. Точково деякі міста пробують боротись у себе з ожеледицею таким чином. Кавова гуща також має абразивні властивості, можливо, не такі хороші як пісок, але вони є за рахунок мелення зерна. А після пресу та використання кавова гуща фактично є майже сухою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.