Через обмороження у Львові кільком людям ампутувати ноги і руки – новини Львова

Від початку 2021 року до міських лікарень Львова з переохолодженням та обмороженням госпіталізували 21 особу – в 11 були обморожені кінцівки, а ще 10 отримали переохолодження. Про це пише Depo.Львів з посиланням на пресслужбу Львівської міськради.

На жаль, є й такі, кому через сильне обмороження довелось ампутувати кінцівки. 

“Найшвидше обморожуються пальці на руках і ногах, потім – вуха і ніс. Перша ознака обмороження, яка вже має вас насторожити – втрата чутливості. Тоді ще шкіра блідне, припухає, свербить, а за кілька годин може посиніти”, –йдеться у повідомленні.

Перше, що необхідно самостійно зробити при переохолодженні/обмороженні – зігрітися в теплому приміщенні та випити якомога більше рідини (будь-які теплі напої, крім алкоголю). Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.

Другий крок – до обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою — це може призвести до поглиблення ураження.В управлінні охорони здоров’я Львівської міськради закликають в період холодів дотримуватись таких рекомендацій:

  • віддавати перевагу зручному взуттю, яке не стискає ногу, воно має бути зручним і не тісним, бажано без підборів та з теплою вкладкою;
  • одягати зручний, щільний, легкий одяг, який не сковує рухів;
  • для захисту шкіри змазувати обличчя та руки жирним кремом;
  • на руки обов’язково одягати теплі зручні рукавиці, шарфи;
  • якщо відчуваєте, що мерзнете, у жодному разі не стійте на місці – намагайтеся рухатися, адже рухи посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла;
  • не торкатися оголеною шкірою до металевих предметів;
  • при температурі нижче -15°С обмежити час перебування дітей на вулиці.

Нагадаємо, що лижники з Великих Мостів обморозили ноги і руки на Тростяні. Славською пошуково-рятувальною групою пошуково-рятувальної частини ЗТС на горі Тростян надано допомогу туристам-лижникам.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.