У Львові знесли адмінбудівлю заводу «Полярон». Відео дня

Будівля є власністю Національного університету «Львівська політехніка».

У Львові знесли адміністративну будівлю заводу «Полярон», що на вул. Угорській, 14. Відповідне відео розмістив у Фейсбуку Роман Томчук.

Як пояснив у коментарі Tvoemisto.tv заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач, будівля є власністю Національного університету «Львівська політехніка». Від закладу звернулися в інспекцію Держархбудконтролю та повідомили, що приміщення перебуває аварійному стані.

«Її хочуть знести без будь-якого будівництва надалі. Згідно з чинним законодавством, постанов Кабміну, демонтаж без забудови надалі не потребує отримання дозволу», – каже він.

У районній адміністрації додали, що дозволи на порушення об’єктів благоустрою, облаштування огорожі тощо у них є.

«Як в інтересах університету, так само і інтересах міста, є швидкий демонтаж споруду, щоби уникнути незручностей», – додав він.

Загалом демонтаж заводу розпочали у 2015 році. Відтоді кілька разів змінили власника, замовника та підрядника робіт. Незважаючи на це, на місці корпусу на розі проспекту Червоної Калини та Угорської вже звели будинок. Також завершили основні роботи у ЖК «Софіївка», що розташований праворуч від головного входу на територію заводу. У 2019 році завалили корпус ліворуч від головного входу, що розташований між новобудом і центральним корпусом. Загалом тут формується змішана забудова житла та офісів. 

Нагадаємо, що на території колишнього заводу «Полярон», що на вулиці Угорській, 14, збудують новий житловий комплекс. Земельна ділянка площею 0,8 га призначена для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з з торгово-розважальною та ринковою інфраструктурою.

Для довідки

«Полярон» заснували на базі велосипедного заводу у 1959 році. Завод спершу виготовляв електровакуумні прилади для потреб військово-промислового комплексу. Пізніше тут розпочали виробництво генераторних ламп для радіолокаторів. У часи Радянського Союзу «Полярон» вважали найбільшим виробником електронних засобів у Західній Україні. З 2014 року підприємство перебуває у стані банкрутства. Певний час працівники протестували проти ліквідації підприємства.

Ольга Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.