У Львові проведуть дослідження підземелля костелу святого Миколая – новини Львова

Цьогоріч у Львові планують дослідити підземелля костелу св. Миколая. Про це розповіла начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко. Про це пише Depo.Львів.

Йдеться про храм Пресвятої Богородиці, що на вулиці Грушевського, 2 у Львові. Дослідження там розпочалися ще у 2020 році. Втім, завершити їх так і не вдалося.

За словами Онищенко, щороку з бюджету розвитку Львова виділяють десятки мільйонів гривень на реставраційні роботи із збереження та відновлення сакральних споруд міста. Так, у планах на цей рік роботи у 12 храмах. Частина з них — це перехідні об’єкти з минулих років.

“Нам треба завершити роботи і віддати борги за ремонтні роботи у Гарнізонному храмі (вул. Театральна). Тут роботи з реставрації головного фасаду ще мають бути закінчені. Також треба завершити роботи в храмі св. Івана Золотоустого (вул. Лисенка), пасувало б продовжити роботи на Домініканах (нині храм Пресвятої Євхаристії, пл. Музейна, 1), треба дослідити підземелля костелу св. Миколая (нині храм Пресвятої Богородиці, що на вул. Грушевського, 2), і також маємо розрахуватися за роботи у храмі св. Климентія Шептицького (костел св. Казимира), що на вул. Кривоноса”, — розповіла Лілія Онищенко.

За її словами, у 2021 році планується реставрація таких нових об’єктів: Церква св. Анни, що на вул. Городоцькій; Храм Покрови Пресвятої Богородиці, що на вул. Личаківська; Храм Климентія Папи, що на вул. Чупринки;
Каплиця Трьох Святителів, що на вул. Руській; Храм св. Софії, що на вул. Франка; Храм св. Йосафата, що на вул. Замарстинівській.

Нагадаємо, на Львівщині реставрують храм. Церква Успіння Пресвятої Богородиці  в Морянцях збудована 1766 року і є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.