Фотофакт: у львівському храмі виявили давні розписи

У храмі святого Іоана Златоустого ПЦУ, що на вулиці Лисенка у Львові, виявили давні розписи. Наприкінці ХІХ століття їх створив художник Юліан Крупський.

Храм був закритим під час радянської окупації, у приміщенні церкви тривалий час був склад. Поки що не ясно, чи збереглися всі розписи і в якому вони стані. Зараз цим займаються реставратори, повідомляє Суспільне.

У львівському храмі, що на вулиці Лисенка, виявили давні розписи. Фото: Суспільне

«Ми тільки почали, то був перший день досліджень. І наразі ведуться тільки попередні обстеження розписів храму. Розписи дуже цікаві – періоду сецесії, не відкрити їх було би гріх. Вони мають дуже велику мистецьку цінність», – розповів художник-реставратор Андрій Почеква.

За його словами, з першого погляду орнаментальні та сюжетні розписи є на території всього храму. Однак, через значні затікання з даху та пізніші нашарування розписи ураженні солями.

У львівському храмі, що на вулиці Лисенка, виявили давні розписи. Фото: Суспільне

Як зазначив настоятель храму протоієрей Назарій Лозинський, він уже 8 років намагається відновити автентичність будівлі. Протягом цього часу за кошти меценатів вдалося відновити вітражі, двері та сходи, місто ж проспонсорувало ремонт даху, який протікав. Планують відновити розписи.

Цього року старовинні розписи тільки досліджуватимуть. Реставрувати їх зможуть, коли буде встановлена вартість та масштаб робіт. Для відновлення розписів шукатимуть міжнародні ґранти або спонсорські гроші.

У львівському храмі, що на вулиці Лисенка, виявили давні розписи. Фото: Суспільне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.