На Львівщині реставруватимуть церкву, в якій молився Хмельницький

Церкву збудували у 1502 році, нині там протікає дах, псуються розписи.

Найстарішу дерев'яну церкву Львівщини реставруватимуть за кошти із обласного бюджету. Про це повідомляє департамент архітектури та містобудування ЛОДА.

Йдеться про найстарішу тридільну дерев’яну церкву Львівщини – храм Святого Духа у Потеличі, що на Жовківщині. Вона є пам’яткою національного значення та внесена до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

У церкві протікає дах, пошкоджене внутрішнє оздоблення.

«Цьогоріч треба докласти всіх зусиль, щоб якнайшвидше убезпечити церкву від затікання, що ще більше нищить її розписи. А також розпочати процес реставрації іконостасу», – йдеться у повідомленні департаменту архітектури та містобудування ЛОДА.

Церкву збудували у 1502 році коштом гончарного цеху на місці храму Бориса і Гліба, який спалили татари. У стародавні часи храм використовували як укриття. При небезпеці все місцеве населення ховалося саме у церкві. Там на зберіганні тримали сім гармат. Сьогодні з усієї оборонної системи залишилися лише дві сторожові вежі, розташовані на церковному подвір`ї. Також переповідають, що свого часу у храмі побував на богослужінні Богдан Хмельницький, коли чекав з розвідки вістуна Буняка.

Нагадаємо, що пам'ятки, які планували реставрувати на Львівщині, можуть втратити шанс на відновлення. Чому так сталося, читайте у матеріалі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.