У Львові не змогли розбудити бабаків для прогнозування погоди на весну – новини Львова

У Львові не змогли розбудити бабаків для прогнозування погоди на весну

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення директора Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігоря Антаховича. 

У 2021 році львівські бабаки не робитимуть прогноз погоди на весну, тому що міцно сплять. Втім, інші мешканці еколого-натуралістичного центру, зважаючи на сон “зірок”, свої прогнози вже зробили. 

За словами Антаховича, у зв’язку із аномальними погодними умовами — великою кількістю снігу та морозами — цього року бабаки досі перебувають у сплячці. 

“Цього року ми не робимо прогнозу за поведінкою бабаків, тому що вони міцно сплять. Вони не прокидаються і не рухаються, у зв’язку із такими аномальними погодними умовами — низькими температурами і великою кількістю снігу. До речі, прогноз за бабаками на Стрітення робиться якраз тому, що в природі вони на Стрітення вперше з’являються на поверхню з нори. Я думаю, що і в природі цього року однозначно на Стрітення бабаки не піднялись із нори і не показувались на поверхню, тому що дуже високі сніги і холоди”, — розповів Ігор Антахович.

Щодо інших тварин, то 14 лютого, за словами Антаховича, працівники центру спостерігали, як тукують фазани та павичі до своїх самок — вони однозначно відчувають швидкий прихід весни.

“Ще одна відома прикмета на Стрітення — якщо зранку курка не нап’ється води з калюжі, то значить, що весна буде ранньою. Тобто ми маємо хороший прогноз, але треба розуміти, що рання весна — це все одно не раніш як за чотири тижні від сьогодні, тобто після 15 березня”, — розповів Антахович.

Нагадаємо, що 2 лютого — День бабака. Цього дня спостерігають за поведінкою цих тварин, аби визначити, коли прийде весна, і якою вона буде. Традиція походить зі США. З року в рік цього дня американці спостерігають за спеціально призначеним бабаком-синоптиком і прогнозують погоду на найближчі тижні. У Львові свято Бабака відзначають завжди на Стрітення – 15 лютого. 

Нагадаємо, як львівська бабачиха прогнозувала весну у 2019 році (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.