Верховний Суд не дав руху позову від телеканалу ZIK щодо санкцій

До Верховного Суду надійшов позов від телеканалу ZIK щодо оскарження Указу Президента України про санкції. Позовну заяву залишено без руху і встановлено позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків.

Про це інформує DW, пише DailyLviv.

Верховний суд повідомив про залишення без руху позовної заяви, в якій ТРК “Нові комунікації” (телеканал ZIK) оскаржує указ Володимира Зеленського про санкції щодо телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Позов від ТРК “Нові комунікації” надійшов до Касаційного адміністративного суду (КАС) Верховного Суду 12 лютого, повідомила в понеділок, 15 лютого, пресслужба Верховного Суду в соцмережі Facebook.

“Постановою від 15 лютого 2021 року у справі №9901/33/21 позовну заяву ТОВ “Телерадіокомпанія “Нові комунікації” залишено без руху і встановлено позивачеві десятиденний строк із дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що “рішення мотивоване тим, що кошти, перераховані позивачем на сплату судового збору, не надійшли на відповідний казначейський рахунок, а тому йому необхідно надати докази, що підтверджують зарахування коштів про сплату судового збору за подання позовної заяви”.

Крім цього, позивач не надав суду докази, що підтверджують необхідність і доцільність залучення РНБО, СБУ, Верховної Ради до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, йдеться в повідомленні суду.

Не перший позов через санкції проти телеканали Медведчука

Крім того, у понеділок, 15 лютого телеканал NewsOne, на який теж поширені санкції, повідомив, що також звернувся до Верховного Суду з позовом проти указу українського президента Володимира Зеленського.

Як повідомлялося, раніше Верховний суд визначився з двома позовами громадян, які оскаржують указ президента про введення в дію рішення РНБО, згідно з яким було застосовано санкції до трьох телеканалів.

У розгляді одного позову відмовлено, тому що, на думку суддів, зміст позовної заяви свідчить про те, що її подано в інтересах і на захист прав інших осіб, які є власниками телеканалів. У іншій справі заяву позивача було залишено без руху та встановлено термін для усунення недоліків у ній. У ще одному позові КАС відкрив провадження й призначив справу до розгляду на 15 березня.

Санкції проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK

Указ про запровадження ухвалених РНБО санкцій Володимир Зеленський видав 2 лютого. Таким чином, обмежувальні заходи проти трьох українських телеканалів і депутата Верховної Ради, члена фракції “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ) Тараса Козака було запроваджено на п’ять років.

Санкції включали в себе блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів і обмеження торговельних та інших операцій. Також мовники тепер не зможуть користуватися радіочастотним ресурсом України та для них припинять надавати послуги з ретрансляції і розповсюдження телепрограм.

Зеленський назвав санкції важким рішенням, пояснивши його необхідність боротьбою з фінансованою “державою-агресором” пропагандою, яка спрямована проти України та її шляху до ЄС.

 

Президент запровадив санкції проти Тараса Козака і телеканалів ZIK, 112 Україна та NewsOne

На Львівщині канали Тараса Козака припинили мовлення, – ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.