Депутати Львівської обласної ради вимагають повернути Степанові Бандері звання Героя України

Учора, 16 лютого, відбулась сесія облради, на якій депутати закликали Президента та Верховну Раду України відновити історичну справедливість та повернути звання Героя України Степанові Бандері, передає “Варта 1”.

Депутати вважають, що рішення Донецького окружного адміністративного суду, який скасував Указ Президента України про присвоєння звання Героя України, було заполітизованим.

«Діяльність Степана Бандери символізує цілу епоху боротьби України за власну незалежну державу, а його ім’я стало символом українського національно-визвольного руху. Степан Бандера жив і боровся в той час, коли сама боротьба виглядала безнадійною, а мета – недосяжною. Він однаково протистояв як сталінському, так і гітлерівському режимам. І зрештою саме Бандера переміг. Україна стала незалежною. А тоталітарні системи, яким він протистояв, зникли. Бандеру боялись живим і з ним борються навіть після його смерті. Проти нього працювала вся потуга пропагандистської машини СРСР. Проти нього дотепер працює пропаганда Росії” – йдеться у зверненні.

У 2010 році Степанові Бандері надали звання Героя України.Втім, Донецький окружний адмінсуд цей Указ  визнав незаконним і скасував. Підставою було те, що Указ був виданий із порушенням норм, адже Бандера не був громадянином України. Нагадаємо, що у XX столітті Україна перебувала під окупацією різних тоталітарних систем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.