Лікарні Рівненської області отримали ПЛР-обладнання – новини Львова

На Рівненщині продовжують підсилювати опорні лікарні. Про це Depo.Львів повідомили у Рівненсткій обладміністрації. За 10 млн грн бюджетних коштів в області закупили потужне обладнання для ПЛР-лабораторій 8-ми медзакладів.

Найпершою таке устаткування отримала Рівненська центральна міська лікарня, завдяки чому в медзакладі облаштували повноцінну ПЛР-лабораторію. Серед обладнання – ампліфікатор, автоматична станція для екстракції, шафа біобезпеки, термошейкер, автоклав та ПЛР-бокс.

“Тут загалом обладнання на 2,6 млн гривень. Отримавши підтримку з державного бюджету, ми не могли не направити її для міської лікарні. Адже медики Рівного одні з перших прийняли “ковідний” удар і достойно тримаються. Потужне обладнання дозволить вкотре посилити бойову готовність до викликів, пов’язаних із інфекційними хворобами”, – відзначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, який передав  обладнання та вкотре подякував медикам.

За словами керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука, устаткування можна буде використовувати не лише для діагностики COVID-хворих, а й усіх інфекційних хвороб та навіть в області трансплантології.

“Зізнаюся – раніше ми навіть не думали про таке обладнання. За минулий рік ми направили в лабораторії області понад тисячу зразків на ПЛР-тестування і пролікували більше 3000 коронавірусних пацієнтів. То тепер самі зможемо робити близько 250 ПЛР-тестів за добу. Зараз на новому обладнанні вже вчаться працювати троє фахівців”, – розповів Євген Кучерук.

Загалом в області закупили 30 одиниць обладнання, яке щодня поставлятимуть у медзаклади області.

Окрім Рівненської міської лікарні, устаткування для ПЛР-лабораторій отримають ще сім лікарень області – Сарненська ЦРЛ, Дубенська міська, Вараська багатопрофільна, Рівненська обласна, Радивилівська міська, Рокитнівська багатопрофільна та обласний центр громадського здоров’я.

Не легені: Львівський вчений назвав основну мішень коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.