Львівська облрада проголосувала за звернення щодо надання Степанові Бандері звання Героя України – новини Львова

Львівська обласна рада закликала Президента та Верховну Раду України відновити історичну справедливість та повернути звання Героя України Степанові Бандері. Про це пише Depo.Львів.

Відповідне звернення до центральних органів влади прийняли на сьогоднішній сесії облради.

Депутати вважають, що рішення Донецького окружного адміністративного суду, який скасував Указ Президента України про присвоєння звання Героя України, було заполітизованим.

“Діяльність Степана Бандери символізує цілу епоху боротьби України за власну незалежну соборну державу, а його ім’я стало символом українського національно-визвольного руху. Степан Бандера жив і боровся в той час, коли сама боротьба виглядала безнадійною, а мета – недосяжною. Він однаковою мірою протистояв як сталінському, так і гітлерівському режимам. І зрештою саме Бандера переміг. Україна стала незалежною. А тоталітарні системи, яким він протистояв, зникли”, – йдеться у зверненні.

“Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо Президента України та Верховну Раду України внести зміни до Закону України “Про державні нагороди України” та Указу Президента України “Про звання Героя України” в частині можливості присвоєння статусу “Герой України” особам, які не мають або не мали громадянства України. Закликаємо Президента України надати Степанові Бандері звання Героя України. Україна повинна пам’ятати і належно вшановувати своїх Героїв!”, – йдеться у зверненні”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, 1 січня голова Львівської обласної ради Ірина Гримак під час урочистих заходів з відзначення 112-ї річниці з дня народження Степана Бандери заявила, що Львівська облрада на найближчій сесії планує розглянути звернення щодо повернення йому звання Героя України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.