Якій вакцині від Covid-19 довіряють українці, – опитування

Серед українців на сьогодні найбільшою довірою користується вакцина американсько-німецького виробництва Pfizer/BioNTech. Натомість найменше довіри опитані висловили препаратам китайського виробництва. Про це повідомляють в українській соціологічній компанії Research & Branding Group.

За результатами опитування, 23% українців хотіли би щепитися саме Pfizer/BioNTech. У трійку лідерів також увійшли шведсько-британська AstraZeneca/Oxford – 16% та американська Moderna – 12%. Майже однакова кількість українців довіряють російській вакцині Sputnik V – 9% та американській Novavax – 8%. А ось трьом препаратам китайського виробництва загалом довіряє лише 3% опитаних. Жодній з вакцин не довіряє 34% українців.

Наразі вакцинація від коронавірусу в Україні ще не розпочалася. Попри те, кожен п’ятий українець (20%) вірить в те, що вітчизняна система охорони здоров’я все-таки впорається. Удвічі більше українців, а це 44%, у це не вірять.

Зазначимо, що опитування проводилося соціологічною компанією Research & Branding Group  у період з 20 січня по 1 лютого 2021 року. Опитано 1802 респонденти у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Нагадаємо, масову вакцинацію від коронавірусу в Україні планували розпочати в середині лютого. Влада вже затвердила дорожню карту вакцинації від COVID у 2021-2022 роках. Заплановано, що протягом цього часу щеплення зроблять половині населення.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що вакцинація від коронавірусу для українців буде безкоштовною. Раніше 40% українців говорили, що не хочуть робити щеплення від коронавірусу навіть безкоштовно, а тепер ця цифра зросла до 52%.

Львівський портал розповідав про масову вакцинацію в Україні. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі: «Щеплення від COVID-19. Все, що потрібно знати про масову вакцинацію».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.