Краса у кризі: у «Сколівських Бескидах» замерзли водоспади

У національному парку «Сколівські Бескиди», що на Львівщині, через сильні морози замерзли водоспади. Про це йдеться на Facebook-сторінці парку.

У парку через сильні морози утворилися льодові сталактити. Цьогоріч взимку спостерігаються постійні зміни періодів відлиги та морозів, що створює сприятливі умови для утворення різноманітних форм замерзання води.

«На території «Сколівських Бескидів» ви знайдете льодяникові водоспади, дивовижні бурульки, крижані витвори мистецтва.  Зазвичай бурулька утворюється на скельних виступах, берегових обривах, гілках дерев. Але може утворюватись у порожнинах при пошаровому заморожуванні повільно стікаючої або капаючої води. Переважно бурульки мають конусоподібну форму, але швидка зміна погодних умов здатна створити дійсно дивовижні та неповторні крижані фігури», – інформують в парку.

«Сколівські Бескиди» – національний природний парк в Українських Карпатах. Розташований у південній частині Львівської області, в межах Сколівського і (частково) Турківського та Дрогобицького районів. Парк охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір і займає площу 35684 га, з яких 24702 га передані парку в постійне користування.

Фото: “Сколівські Бескиди”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.