У центрі Львова відреставрували каретну браму. Фото

Такі брами називали «каретними», бо вони служили для заїзду коней з каретою у двір будинку.

Реставратори у Львові відновили історичні двері на вулиці Котлярській, 8, що неподалік вулиці Куліша. Про це повідомили у ЛКП «Бюро спадщини».

Раніше такі брами називали «каретними» – вони служили для заїзду коней з каретою у двір будинку. Такі брами значно важчі та мають суттєво більші розміри, аніж звичайні вхідні двері у дім.

«Це потужна дубова брама, яка була у дуже поганому стані і вже раніше пережила невдалий ремонт. Колись її декоративні елементи та навіть несучі конструкції доповнили сосновими вставками. Але цей матеріал не підходить для таких робіт, адже він недовговічний, боїться вологи і псується. Тож нам довелося змінити 60% декоративних елементів і ще 40% деревини в інших місцях», – розповів реставратор Андрій Федоришин.

У вікнах історичних дверей також були втрачені декоративні металеві листочки, які довелося виготовляти заново. Як і декоративні елементи великих завіс.

Реставраційні роботи цієї брами коштували майже 70 000 грн, з яких мешканці оплатили 30% – це майже 21 000 грн, іншу частину покрив бюджет міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.