Президентський рейтинг Зеленського підвищився, але суперники не відстають

Якби вибори президента відбулись найближчої неділі, то за чинного главу держави Володимира Зеленського проголосували б 25,6% тих, хто визначився з кандидатом і піде на вибори.

Про це йдеться у результатах соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології і центру «Социс», проведеного 11-16 лютого.

Основним конкурентом Зеленського залишається лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко (19,4% тих, хто визначився і піде на вибори). 

За лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко готові віддати голоси 11,7%, за співголову фракції «ОПЗЖ» Юрія Бойка – 11,1%, за голову партії «Сила і честь» Ігоря Смешка – 8,2%, за екс-прем’єра Володимира Гройсмана – 5,5%, за лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка – 3,8%. 

За спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова – 3,5%, за нардепа від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука – 3,5%, за блогера Анатолія Шарія – 2,6%, за мера Києва Віталія Кличка – 1,3%. Інші кандидати мають підтримку менше 1% голосів.

Дослідження тривало з 11 по 16 лютого. Методом телефонних інтерв’ю було опитано 3000 респондентів від 18 років у всіх областях України, окрім анексованого Криму і окупованого Донбасу. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%.

Нагадаємо, що у листопаді та січні в журналістів та експертів виникали питання щодо якості досліджень, проведених КМІС, зокрема щодо рейтингів політиків та партій, які різнились з опитуваннями інших авторитетних соціологів. 

ЗМІ пов’язували такі результати з замовниками, якими в листопаді були політологи з орбіти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Самі соціологи пояснюють результати тим, що список для заміру подавався замовником, однак його самого не називають, посилаючись на угоду про нерозголошення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.