Чому міські депутати не затверджують бюджет розвитку Львівської громади

Депутати кажуть, що це бюджет повернення боргів, а не бюджет розвитку.

Депутати Львівської міської ради сьогодні на засіданні не розглядатимуть проєкт бюджету розвитку. Вони вилучили це питання із порядку денного, аби ще доопрацювати проєкт, повідомляє кореспондентка Тvoemisto.tv.

Депутати від «Європейської солідарності» наголошують, що їм пропонують не проєкт бюджету розвитку, а «кота у мішку», і що досі невідомо, скільки місто набрало боргів і скільки Львову потрібно віддати цього року. 

Голова бюджетної комісії, представниця партії «Варта» Наталія Шелестак у коментарі Тvoemisto.tv пояснила, що у проєкті бюджету розвитку закладено чимало коштів для того, щоб розрахуватися за раніше виконані роботи. Зокрема, тільки управління культури заборгувало 6 млн грн.

«До прикладу, ми бачимо кошти у стрічці на якусь школу чи стадіон, а виявляється, що це борг за уже виконані роботи, за які треба розрахуватися. Цей документ не можна назвати бюджетом розвитку, це бюджет повернення боргів. Тільки в управлінні культури є 6 млн грн боргу. Також по каналізації маємо 250 млн грн боргів за виконані роботи, 155 млн грн по Винниках. Тому ми хотіли бачити, скільки Львів реально боргує», – пояснила Наталя Шелестак.

У коментарі Tvoemisto.tv член постійної депутатської комісії з питань бюджету, представник фракції «Голос» у Львівській міській раді Віталій Троць розповів, що території, які доєднались до Львова не представлені у бюджеті розвитку. Тому що «передача» справ у тих громадах розпочалась лише наприкінці минулого року.

«Досі не провели інвентаризацію по справах у цих громадах. Ми не маємо інформації, які роботи проведені, скільки ще коштів треба закласти. До 11 березня, до того часу, як будемо розглядати бюджет розвитку про основні об’єкти інформація уже буде», – зазначив він.  

Вікторія Довжик, депутатка Львівської міської ради від фракції «Самопоміч» каже, що через те, що бюджет розвитку досі не прийняли, а з нього фінансують більшість інфраструктурних проєктів у Львові, у місті можуть зупинитися чимало робіт, зокрема й масштабних реконструкцій.

«Чекає ціле місто. Багато робіт лише почали робити, тобто вони частково виконані. Це роботи у школах, садочках, лікарнях, це ремонти доріг, тротуарів. Підрядники чекають, щоби місто розрахувалось за виконані роботи», – каже вона.  

Депутати сподіваються ухвалити бюджет розвитку Львівської громади через два тижні.

Нагадаємо, що виконавчий комітет Львова 15 лютого затвердив бюджет розвитку на 2021 рік. Загальний обсяг бюджету розвитку, за проєктом, становитиме 3 мільярди 707 мільйонів гривень. Торік він становив 3 мільярди 522 мільйони.  Цього року вперше гроші бюджету розвитку мають скерувати не лише на Львів, Винники і Брюховичі, а й на решту населених пунктів, які увійшли до складу Львівської ОТГ. Додамо, що цього року майже мільярд гривень передбачають на сплату боргових гарантій та лізингу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.