Скільки держава виділяє коштів на мешканців хоспісів на Львівщині

Держава виділяє орієнтовно 200 грн на одну літню людину хоспісу чи пансіонату щодня.

На одного підопічного Львівського геріатричного пансіонату держава виділяє 6,5 тисяч щомісяця. У цю суму входить харчування, одяг та медичне обслуговування. Про це Тvoemisto.tv розповів керівник закладу Микола Модь.

Читайте також: (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує

На думку директора, цього достатньо. У закладі працюють реабілітолог, психолог, донедавна був масажист, є спеціальний зал для занять, натомість є проблема з умовами для проживання, та чимало залежить від родичів і самих мешканців.

Загалом тут можуть жити 400 людей, хоча через карантин зараз проживає 283 людини.

Водночас у шпиталі Шептицького у Львові можуть прийняти 40 паліативних пацієнтів. Перебування тут коштує 590 грн за добу, розповідає Tvoemisto.tv керівниця паліативного відділення Марта Рипихович.

«Перебування тут коштує 590 грн за добу. В цю вартість ми вклали підгузки, чотириразове харчування, а також лікарський нагляд. Медики працюють щодня до 17:00, а після – в режимі телефонного нічного чергування», – говорить керівниця.

Читайте також: Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень

Серед додаткових витрат, що не включені у вартість – медикаментозне забезпечення, що є індивідуальним для кожного. Окрім тих, хто може оплатити послуги, відділення додало до проєкту незахищені прошарки.

«Ви можете почути, що державні заклади також декларують подібну суму, як і ми. Різниця тільки у тому, що держава цю суму не виділяє і вони потребують дофінансування. А є стандарти – підгузок має бути замінений після кожного випорожнення. А що робити, коли держава рахує, що двох тобі вистачить? Це зменшує ціну, але порушує людську гідність», – говорить Марта Рипихович.

За її словами, паліативна допомога в Україні – забута ланка медицини. Шпиталь Шептицького, до прикладу, співпрацює з німецькою клінікою Святого Луки з Альтенбурга, то там паліатив для пацієнта вартує 250 євро за добу. Вони мають ерготерапевтів і особливо комфортні умови для пацієнтів з деменцією.

Читайте також: Після трагедії у Харкові на Львівщині шукають необліковані будинки для літніх людей

Зазначимо, що на Львівщині є 56 установи, які надають послуги людям похилого віку. 32 з них – приватні, а 24 – комунальні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.