Податок на дорогі автомобілі. За які авто доведеться платити 25 000 грн

Податок потрібно платити за авто, вартість яких становить від 375 мінімалок (2,2 млн грн), а вік не перевищує 5 років.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства опублікувало список моделей автомобілів, за які українцям потрібно платити податок у 2021 році. Про це йдеться на офіційному сайті Мінекономіки.

Перелік містить такі дані, як марка, модель, рік випуску, об'єм двигуна, тип палива. У 2021 до списку потрапили: AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, LandRover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rolls-Royce, Tesla.

Податок доведеться заплатити тим водіям, які мають автомобілі з цього переліку. Детальніший опис із моделлю, роком випуску тощо можна дізнатися на офіційному сайті Міністерства економіки за посиланням.

Як повідомляє Ліга.нет, розмір податку становить 25 000 грн. Відповідно до Податкового кодексу, податок потрібно платити за авто, вартість яких становить від 375 мінімалок (2,2 млн грн), а вік не перевищує 5 років.

Платник має сплатити податок протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення, що надсилається (вручається) за місцем реєстрації.

Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати.

Нагадаємо, що цей податок ввели в межах законодавчих змін до Податкового кодексу, що прийняв парламент наприкінці 2014 року. Він набув чинності з 1 січня 2015 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.