У масках на вулиці й обмежене пересування. Чехія продовжила надзвичайний стан

Рішення передбачає продовження дії надзвичайного стану до 28 березня.

Уряд Чехії ухвалив рішення продовжити надзвичайний стан ще на 30 днів та запровадив низку жорстких обмежень через складну епідеміологічну ситуацію. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на Novinky.

Рішення, оголошене у п’ятницю пізно ввечері, передбачає продовження дії надзвичайного стану до 28 березня.

Відповідно до нових правил, з 1 березня маски обов’язково носити на вулиці незалежно від того, чи є можливість дотримуватися дистанції з іншими людьми чи ні. Виняток застосовується лише в тому випадку, якщо людина перебуває на самоті. Маски також будуть обов’язковим на робочому місці. Виняток становлять лише люди, які в кімнаті самі. Їх необхідно вдягати у магазинах, закладах та в транспорті.

Із понеділка школи, садочки та дитячі групи не працюватимуть, за винятком тих, які відвідують діти медичних працівників. Протягом місяця діє заборона на пересування між регіонами, не дозволяється виїжджати за межі району, де людина прописана, окрім кількох виняткових причин.

Вигул собак вночі можливий лише в радіусі 500 метрів від помешкання.

Закриваються також деякі магазини, які до цього часу мали право працювати, наприклад, канцелярські, взуттєві чи магазини зброї.

Уряд продовжив надзвичайний стан власним рішенням, що йому дозволив Сенат. Парламент раніше того ж дня відмовив схвалити його попри заклик прем’єра підтримати прохання через загрозу повного колапсу системи охорони здоров’я.

Додамо, що протягом останнього тижня в країні кожного дня кількість нових заражень у середньому є на 3 тисячі більшою, ніж тиждень тому. Середній показник захворюваності становить 761 на 100 тисяч населення, в деяких районах показник перевищує 1000.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.