У Львові розповіли про програму медичних гарантій на 2021 рік

Заклади охорони здоров’я Львівщини отримали від Національної служби здоров’я України понад 6,2 мільярдів гривень.

Про це під час візиту на Львівщину розповів керівник НСЗУ Андрій Віленський.

За його словами, сьогодні Львівщина серед областей України, які є лідерами із реформи фінансування охорони здоров’я.

«Якщо говорити про первинну медичну допомогу, то на сьогодні на Львівщині 2,1 млн пацієнтів уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем-терапевтом, або педіатром. Це один з найвищих показників в Україні, це 86% населення області»,-  розповів Андрій Віленський.

Так, торік НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я Львівщини за договорами 6,2 млрд грн.

«Фінансування збільшилось у порівнянні з 2019 роком з 2,2 млрд грн до 5,3 млрд грн, якщо не рахувати ковідні пакети. Це великі кошти і ми бачимо, що вони йдуть на розвиток медичних закладів, лікарень і в першу чергу на користь нашим пацієнтам, які отримують вищий рівень медичної допомоги», – наголосив Андрій Віленський.

За його словами цьогоріч програма медичних гарантій удосконалена.

«У нас є більше пакетів послуг, вони наближають медичну допомогу до місця перебування пацієнтів, наприклад амбулаторні послуги стають більш розгалуженими і доступними. Також зберігаються пріоритетні пакети послуг – інфаркт, інсульт, неонатальна допомога на стаціонарному етапі і шість амбулаторних пріоритетних послуг для ранньої діагностики онкозахворювань.  Також окремий пакет – це екстрена медична допомога та реімбурсація лікарських засобів. В цьому році до програми реімбурсації плануємо додати реімбурсацію інсуліну з 1 липня, та засобів для лікування психічних захворювань», – уточнив Андрій Віленський.

«Ми готові співпрацювати з ЛОДА щодо вирішення питань фінансування закладів охорони здоров’я, відповіді на коронавірусну хворобу та інших питаннях, які забезпечать виживання наших пацієнтів і здоров’я всього населення регіону», – підсумував очільник НСЗУ.

«Минулого року ми пройшли великий етап реформи й сьогодні кошти «ідуть» за пацієнтом. Відтак, якщо до цього фінансувались ліжка, то сьогодні держава платить за проліковані випадки. І це, як на мене, основний елемент реформи», – зазначив очільник області. – «Ми сьогодні продискутували важливі складові, серед яких, окрім боротьби з коронавірусом, фінансування Служби крові, коефіцієнти до різних пакетів, модернізація мережі – все це забезпечить якість надання медичних послуг мешканцям Львівської області», – заявив голова ЛОДА Максим Козицький.

«Ми обговорили ті пакети, які будуть плануватися нашими лікарнями з квітня, це також дає розуміння куди скеровувати кошти з нашого обласного бюджету», – розповів депутат обласної ради Олег Дуда.

Як розповіла директорка західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця, вже розпочалося контрактування закладів за програмою медичних гарантій на 2021 рік.

«Зараз вже відкрито контрактування на 14 пакетів  і всі заклади, які відповідають вимогам можуть подаватися на укладення договорів.  Сума договорів буде формуватися на основі статистики, яку подаватимуть заклади в електронну систему охорони здоров’я у минулому році. Бюджет програми медичних гарантій на цей рік -123 млрд. грн», – розповіла Мар’яна Возниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.