Львівський Фотомузей оцифрував, ймовірно, останній фільм Юліана Дороша (відео)

Активісти проєкту «Львівський Фотомузей» виклали в мережу останній фільм львівського фотомитця Юліана Дороша «Біля джерел народної творчості», який зняли на Косівщині у період з 1963 по 1971 рік. Її заново оцифрували у березні торік.

У стрічці розповідається про майстрів народних промислів Гуцульщини, – передають «Фотографії старого Львова».

Зазначається, що торік, у березні, під час відвідин помешкання родини Дорошів на вулиці Левицького,76, колекціонер та ентузіаст любительського кіног Ігор Ткачин знайшов металеву коробку з відзнятою кіноплівкою. Жодних етикеток чи написів, які дали б можливість визначити назву та походження плівки, не було.

«Згодом Ткачик визначив, що на плівці — фільм Юліана Дороша під назвою «Біля джерел народної творчості. Кінонариси про гуцульських народних майстрів». Стрічка має присвяту «Пам’яті Льва Долинського та Данила Фіголя – моїх товаришів молодості цей фільм присвячую». У титрах фільму чітко вказано, що автором фільму є Юліан Дорош і фільм знятий «Косівщина-Львів. 1965-1971 роки», – йдеться у повідомленні.

Оригінальні титри не залишають підстав для сумніву в авторстві, місцевості та часу зйомок фільму. Загальна тривалість стрічки близько 36 хвилин, переважно фільм знятий на чорно-білу плівку, але з кольоровими вставками. На плівці відсутня звукова доріжка. Фільм знятий на 16-тиміліметрову кіноплівку.  З цього можна зробити припущення, що стрічка була озвучена в студійних умовах і звукова доріжка втрачена, або її не існувало зовсім. Фільм демонструє роботу народних майстрів різного напрямку на Гуцульщині.

Оскільки пізніших фільмів Юліана Дороша наразі не знайдено, є всі підстави вважати що цей фільм став останнім у його кінематографічній кар’єрі.

Фільм оцифрований Ігорем Ткачиком протягом  березня-квітня 2020 року. Для зручності сприйняття, Ігор Ткачик доповнив відеоряд своєю версією звукового супроводу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.