Стало відомо, де на Львівщині буде базуватися медичний гелікоптер

Гелікоптер буде обслуговувати не лише Львівську область, а й кілька довколишніх районів та областей.

З 1 квітня на Львівщині запрацює аеромедична евакуація. Сам гелікоптер Airbus Helicopters H145 до нас прибуде наприкінці березня. Відтак, пацієнти з інсультами, інфарктами чи важкими травмами після ДТП зможуть отримати медичну допомогу набагато швидше. Про це Тvoemisto.tv розповів керівник Львівського обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

«Медичний гелікоптер буде обслуговувати не лише Львів та область, а й гірські регіони та такі обласні центри, як Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Ужгород. Уже є підібрані кадри – первинно на аеромедичній евакуації працюватимуть шість лікарів та шість фельдшерів», – каже Андрій Васько.

Базуватиметься гелікоптер поблизу Городка – у селі Черляни. Обслуговувати літальний апарат буде Міністерство внутрішніх справ, а ось за медичну частину – підбір медикаментів та обладнання відповідатиме Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Гелікоптером перевозитимуть усіх пацієнтів, які опинилися у критичних ситуаціях. Крім цього, ним доставлятимуть органи для трансплантації. Якщо потужні катастрофи чи великі ДТП стануться у віддалених гірських регіонах, то першими на виклик будуть їхати «швидкі», які доправлятимуть травмованих у місця посадки гелікоптера», – додав Андрій Васько.

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін схвалив постанову МОЗ «Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору в Україні». Вертолітні бази мають з’явитися у Львові та Києві. Андрій Васько 19 березня у Києві оглянув вертоліт, на якому працюватимуть львівські медики, про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

Ольга Шведа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.