У мерії пояснили, навіщо продовжили посилений карантин у Львові (відео)

На сьогоднішньому засідання комісії з надзвичайних ситуацій Львова ухвалила рішення про продовження посиленого карантину у місті до 4 квітня. Про це на брифінгу повідомив мер Львова Андрій Садовий.

«У субота та неділю для нас усіх був робочий день, бо, наприклад, на п’ятницю на ранок в межах області ми мали 224 госпіталізовані хворі з COVID, то на суботу на ранко ми мали 338 хворих госпіталізованих з COVID. Це неординарний ріст. Ми терміново зібрали нараду всіх головних лікарів і почали шукати будь-які локації, де можна на перспективу мати місця, бо навіть тих 1300 ліжок, що ми зарезервували, при такій динаміці їх за тиждень часу може бути недостатньо.

Станом на сьогодні у наші львівські лікарні було госпіталізовано 63 хворих з COVID, а виписано лише 3. Минулого тижня ми мали динаміку в люсі орієнтовно 40 нових хворих, то станом на ранок ми вже маємо динаміку в люсі 60 людей. Прогресія серйозна”, — повідомив мер.

На думку мера, така хвиля буде тривати два тижні.

“Я попросив пана ректора максимально звільнити усі приміщення, де можуть бути ліжка, вони там мають бути. Кисень є, ми маємо свою станцію, тому з тим проблеми нема.

Також ми збільшуємо кількість ліжок у поліклініці на вул. Мазепи, ми говорили раніше про 150 ліжок, але там ще мінімум 100 ліжок можна зробити. Там зараз тривають зустрічі, щоб ми все це робили максимально швидко.

Велика подяка Університету безпеки життєдіяльності, вони дали своїх курсантів, які допомогли виносити всі речі та обладнання, займались демонтажними роботами в поліклініці на вул. Мазепи.

Ще один наш резерв — це приміщення, зокрема, адмінкорпус екстренки, де знаходяться бухгалтери, ми домовились з керівництвом області, що ми тимчасово бухгалтерів та ІТ-шників попросити перейти у 97-му школу, яка є поряд. Ті люди не мають стосунку до лікування, це адмінперсонал та бухгалтери. Школа з розумінням до цього поставилась, поки є канікули.

Також є питання лікарів. Бо такий ріст кількості хворих потребує великої кількості лікарів. Ми звернулись через соціальні мережі, через півтори доби ми отримали 350 пропозицій від медиків, які працюють в межах міста та області. Навіть звертаються з інших областей, які готові приїжджати до Львова і надавати людям допомогу. Сьогодні відділи кадрів наших лікарень вивчають це питання.

Польща на карантині, у них фіксують дуже серйозний ріст кількості дітей, які потребують госпіталізації. Зі самого початку ми чітко розділили ті лікарні, які лікують хворих на COVID, і ті, які займаються ургентною роботою. Серед дорослих лікарень ця межа все відсутня. А по дитячих лікарнях ми зберігаємо певну сепарацію — є обласна дитяча лікарня, яка приймає хворих на COVID, як і наш пологовий будинок, а ургентних дітей приймає лікарня на вул. Орлика. Тому ми прийняли рішення на комісії з надзвичайних ситуацій — звернутись до Національної служби охорони здоров`я і Міністерства, щоб запропонували дитячу лікарню на вул. П. Орлика, де є окремі приміщення, де можна облаштувати 100 ліжок для дітей з COVID. Дай Бог, щоб це н знадобилось, але ми повинні там провести кисень, зробити все необхідне, закупити обладнання, устаткувати його.

Наші надії минулого тижня, що ми закінчимо карантин цієї неділі, не мають шансу. Ми прийняли рішення продовжити карантин на території Львова до 4 квітня”, — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

На питання журнілістів, як щодо викцинації, яка покликана запобігти погіршенню ситупації, очільник міста відповів:

«Сьогодні вакцинації будуть продовжені. Ця вакцина, яка поступила, якщо збільшити темпи, то ми її використаємо за тиждень. А що далі? Сьогодні нема розуміння, коли поступить наступна вакцина. Тут не вина Міністерства охорони здоров`я. Сьогодні Європейський Союз говорить, що спочатку буде вакцинувати громадян ЄС, Сполучені Штати кажуть, що спочатку будуть вакцинувати своїх громадян. Ми, як держава, маємо контракт з Індією, зі слів міністра охорони здоров’я, підписана угода, але вони ставлять інтереси своєї держави перш за все. З точки зору безпеки нашої держави, ми повинні виготовляти вакцини в Україні. Такі сьогодні часи. Переконаний, в державі розумні люди вже тим питанням займаються», — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

За його словами, при збільшенні темпів вакцинації, вже за тиждень будуть використані вакцини, які отримала Львівщина. Наразі не відомо дати отримання нової партії вакцини. За йогор переконаннями, вакцина має виготовлятися в Україні.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.