У СБУ розказали подробиці корупційного механізму зловживання посадовців АТ «Львівгаз» (фото)

У середу, 24 березня, співробітники Служби безпеки України викрили масштабний корупційний механізм зловживання посадовців АТ «Львівгаз». Про це повідомили у пресслужбі відомства.

За даними досудового слідства встановлено, що спеціалісти товариства організували схему вимагання хабарів з місцевих підприємців та населення. За чималу суму винагороди зловмисники «гарантували» не вживати заходів реагування щодо штучно виявлених фактів порушень під час експлуатації газового обладнання та несанкціонованого втручання у розподільчу мережу, — йдеться у повідомленні. За попередньою інформацію, свій бізнес ділки планували поширити на більшість населення регіону. Це могло спричинити зростання соціальної напруги серед місцевих мешканців. Правоохоронці затримали одного з учасників схеми згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання хабара в сумі 130 тис грн. Наразі, вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

Встановлюється причетність керівників усіх ланок АТ «Львівгаз» до протиправної діяльності. Перевіряється причетність інших посадовців до функціонування корупційної схеми. Тривають слідчі дії.

Спецоперацію з викриття зловмисника проводили оперативники УСБУ, під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.

Нагадаємо, що сьогодні пройшли обшуки у приміщенні ПАТ «Львівгаз».

За інформацією голови Львівської облдержадміністрації, Максима Козицького,  оперативні співробітники обласного управління Служби безпеки України та прокурори Львівської обласної прокуратура викрили масштабний механізм зловживання посадовців АТ «Львівгаз». “Зокрема, вони умисно звинувачували абонентів у нелегальному використанні газу. Навіть якщо такого факту не було. І вимагали за це хабарі. Також за даними слідства, працівники відділу економічної безпеки «Львівгазу» вимагали хабарі з тих абонетів, які несанкціоновано відбирали газ з розподільчої мережі. І в обмін на це вони обіцяли не вживати ніяких заходів. Теж за гроші. Зараз затримали одного з фігурантів схеми на хабарі у 130 тисяч гривень. Тривають слідчі дії. Також оперативні співробітники СБУ та прокурори встановили, що отримані кошти від протизаконних дій частково спрямовувались на фінансування політичної діяльності на Львівщині однієї «суперпатріотичної» партії та «ОПЗЖ»”, — повідомив Максим Козицький.

Зараз перевіряється та встановлюється причетність інших керівників та посадовців АТ «Львівгаз» до корупційних дій.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.