Львівські депутати пропонують вакцинувати проти Covid водіїв громадського транспорту

У мерії Львова пропонують включити водіїв і контролерів громадського транспорту до категорії громадян, які в Україні першорчергово підлягають вакцинації проти коронавірусу. Про це у четвер, 25 березня, йшлося під час сесії Львівської міськради, передає Львівський портал.

Депутати ініціювали звернення до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією почати вакцинувати від Covid-19 водіїв громадського транспорту і котролерів, оскільки вони щодня контактують зі значною кількістю пасажирів, тож ризик захворіти є високим.

«Так, пасажири і водії зобов’язані перебувати у салоні у масках. Але водії і контролери кожен день контактують з величезною кількістю пасажирів, ймовірність зараження є досить високою. Зараз через Covid у Львові на лікаряному перебувають чимало працівників двох комунальних перевізників. Розуміючи всю складність ситуації, просимо розглянути можливість включення працівників громадського транспорту до пріоритетної групи населення, яка в першу чергу підлягає вакцинації проти коронавірусу», – зачитав звернення депутат Андрій Стець.

Зазначимо, нещодавно міський голова Андрій Садовий заявив, що на коронавірус у Львові почали масово хворіти водії громадського транспорту. Лише в одному комунальному АТП-1 через цю хворобу на лікарняний пішли понад 60 водіїв.

Вакцинація від Covid-19 в Україні стартувала 24 лютого, щеплення роблять безкоштовно вакциною CoviShield, виготовленою в Індії компанією Serum Institute – найбільшим світовим виробником вакцин. Україна отримала пів мільйона доз цієї вакцини. Першочергово щеплення зараз отримують медики, які працюють із хворими на Covid, надалі у пріоритеті будуть військові, працівники соцсфери та літні люди.

1 березня очільник МОЗ Максим Степанов підписав наказ, яким дозволили вакцинувати лідерів громадської думки залишками доз Covishield. На Львівщині громадські діячі, які хочуть вакцинуватися, мають заповнити спеціальну анкету.

На Львівщині вакцинація розпочалась 25 лютого. Область отримала 42 200 доз вакцини AstraZeneca (Covishield).

Дотепер щеплення зробили 4449 мешканцям Львівщини, серед них – медики, працівники приватних установ, лідери громадської думки, громадські діячі та люди віком 80+. Наразі ніхто із них не скаржився на погіршення самопочуття.

Лікарі кажуть, що 95% побічних реакцій проявляються саме у перші пів години після щеплення. Серед них – почервоніння у місці уколу, припухлість або больова реакція. Також упродовж декількох днів може бути втома, жар, головний біль та біль у тілі. Детальніше про побічні ефекти та ефективність вакцини читайте за цим посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.