У Львові спецкомісія не підтримала підвищення вартості на проїзд у транспорті до 10 грн

Комісія законності Львівської міськради розглядала питання підняття тарифів на проїзд. Зростання вартості депутати не підтримали. Про це розповіла депутатка ЛМР від “Європейської Солідарності” Уляна Пак, передає “Варта1”.

За її словами, виконавчі органи пропонують підняти тарифи на громадський транспорт з 7 до 10 гривень.

«Сьогодні комісія не підтримала питання підняття тарифів на проїзд в громадському транспорті. Ми хочемо побачити офіційні документи, фінансові розрахунки, які об’єктивно фіксують усі витрати й доходи перевізників. Звичайно, коли в транспорті не видають квитків — неможливо встановити точну кількість перевезених пасажирів”, — розповіла Уляна Пак.

За її словами, дізнатись про реальні цифри можна лише після запровадження електронного квитка. Але, як вдалось сьогодні з’ясувати, він з’явиться у Львові не раніше січня 2022 року. Депутатам також потрібна додаткова інформація про те, яким чином має покращитися якість громадських перевезень після підняття тарифу майже на 50 %.

Натомість начальник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів сказав, що обґрунтований тариф на автобуси — 14,75 грн, а електротранспорт — 12,63 грн.

За даними управління, згідно з розрахунковими витратами на прикладі Львівського комунального АТП № 1 вартість перевезення одного пасажира становить в середньому 14,75 грн (рентабельність дорівнює нулю). По інших підприємствах розрахунки тарифу по маршрутах коливаються.

У регуляторному акті про тарифи в електротранспорті йдеться, що з метою забезпечення обслуговування львів’ян та гостей міста транспортом необхідно терміново підвищити тариф на проїзд в трамваях та тролейбусах до мінімального рівня — 10,00 грн, при розрахунковому нормативному тарифі 12,63 гривні.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.