Які свята відзначають 25 березня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 25 березня в Україні і світі. 

Свята та події 25 березня

Сьогодні, 25 березня, День служби безпеки України. Саме 25-е березня відзначається урочистими зборами. Щорічно правоохоронним органам вдається перекривати по десять каналів незаконної міграції. Працівників за сумлінне виконання державних обов’язків нагороджують державними відзнаками. На церемонії нагородження щорічно присутні представники митної та прикордонної служби, прокурори областей та голова Апеляційного суду.

Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі (International Day of Remembrance of the Victims of Slavery and the Transatlantic Slave Trade) відзначається щорічно 25 березня на протязі кількох останніх років. Відповідна резолюція Генеральної асамблеї вийшли 17 грудня 2007 року.

Також сьогодні, 25 березня, Міжнародний день солідарності з працівниками, які утримуються під вартою і зниклими без вести.

Яке сьогодні релігійне свято 

Православна церква 25 березня відзначає день преподобного Феофана Сповідника – візантійського літописця, ченця, богослова. У народі говорили: «Феофан, проломи наст». Продовжували зустрічати весну в цей день і спостерігали за природними явищами, щоб зрозуміти, якою буде погода найближчим часом. З особливою шаною ставилися до коней. А все тому, що при оранці і посіві кінь вважався незамінним помічником для селянина. Проводили 25 березня численні обряди, які захищають від хвороб та пристріту.

Іменини

Сьогодні, 25 березня, День ангела відзначають: Григорій, Марія, Семен, Феофан

Що не можна робити сьогодні

Сьогодні не варто нині давати гроші у борг, а також зичити їх;

Також, не можна братися за важку фізичну роботу;

Не гоже цього дня зловживати алкоголем, а також переїдати;

25 березня не слід виходити з дому після заходу сонця.

Народні прикмети та традиції на 25 березня

25 березня у народі пригощають птахів насінням, що пришвидшити прихід весни. Також у цей день продовжують готуватись закликати теплу погоду. До того ж, 25 березня проводять чимало обрядів, які мають захистити від хвороб.

Прикмети на цей день:

  • Крига тоне, а не тане – до важкого, нещасного та голодного року.
  • Дерева інеєм вкриті – до дощового червня.
  • Встановилася справжня весняна погода в цей день – літо буде вологим.
  • Туман підіймається вгору – до дощу. Опускається вниз – до сонячної погоди.
  • Якщо в цей день знайти в ластівчиному гнізді невеликий камінчик – його можна використовувати як оберіг від будь-якого зла. При цьому гніздо треба залишити цілим, розоряти його – великий гріх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.