Акушер львівського пологового програв апеляцію за смерть новонародженого

Львівський апеляційний суд підтвердив вирок акушеру-гінекологу 3-ї міської лікарні Львова Роману Шукатці, якого засудили до 3 років ув’язнення за смерть новонародженого хлопчика. Про це, з посиланням на реєстр судових рішень, пише “Zaxid.net”.

Однак через те, що термін давності справи минув, він не лише не відбуватиме покарання, а й надалі зможе працювати у лікарні.

Як йдеться у матеріалах справи, 20 листопада 2015 року у акушерське відділення 3-ї міської лікарні, що на Раппопорта, 8, потрапила вагітна Надія Молоко, яку лікар Роман Шукатка почав готувати до пологів. За висновками суду, лікар недбало поставився до виконання своїх обов’язків, тому хлопчик народився з асфексією, вродженою пневмонією, гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи. Після народження дитина потрапила у реанімацію міської дитячої лікарні, де, через вісім днів, померла.

Судмедекспертиза визнала, що акушер-гінеколог запізно провів діагностику кисневого голодування плоду при пологах. Через це центральна нервова система хлопчика була уражена.

28 липня 2020 року Шевченківський районний суд Львова визнав Романа Шукатку винним у смерті хлопчика і призначив три роки позбавлення волі та зобов’язав його виплатити батькам дитини 350 тис грн моральної шкоди. Однак, на це рішення медик подав апеляцію.

Першим про вирок апеляційного суду повідомила “ТСН”. Батько померлого хлопчика Микола Молоко, Львівський апеляційний суд підтвердив рішення Шевченківського районного суду 23 березня. Однак, оскільки розгляд справи тривав більше п’яти років і термін притягнення лікаря до відповідальності минув, то покарання він не відбуватиме.

«Наші захисники підготували нас і попередили завчасно, що через термін давності справи лікар не сидітиме. Рішення апеляційного суду оскаржувати не будемо, бо це не має сенсу»,сказав у коментарі батько хлопчика.

Одразу декілька юристів, із якими консультувалися журналісти видання, пояснили, що згідно з ч. 2 ст. 140 ККУ, за якою і засудили лікаря, термін притягнення до відповідальності становить 5 років. Після того, як цей термін минає, покарання не відбувається.

Роман Шукатка продовжує працювати у 3-й міській лікарні Львова.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.