АЗС Авіас оштрафували за антиконкурентні узгоджені дії

До неї належать близько 1625 автозаправних станцій, в тому числі і на Львівщині.

Антимонопольний комітет України в рамках розслідування справи № 143-26.13./153-16 визнав дії ТОВ ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий Дім «Авіас», ТОВ «Пром Гарант Плюс», ТОВ «Альянс Еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (у т. ч. ПАТ «Укрнафта») щодо встановлення цін на світлі нафтопродукти антиконкурентними узгодженими діями.

Таке рішення Комітет прийняв на засіданні 30 березня 2021 року, пише Dailylviv.

На час здійснення розслідування було встановлено, що у сфері роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами в Україні діє система безготівкових розрахунків скретч-картками та паливними картками «АВІАС» (далі – проект «АВІАС»). У цьому проекті беруть участь близько 1625 автозаправних станцій (далі – мережа «АВІАС»). Ці АЗС працюють під різними брендами у всіх регіонах України. Загалом їхня кількість становить майже 25% заправних станцій країни.   

Комітет визначив, що проект «АВІАС» є організованим, координованим та функціонує з метою погодження цінової і торговельної поведінки учасників.

Про це свідчать, зокрема, такі обставини: 

у всій мережі реалізувалися бензин та дизельне пальне марки Keropur® ENERGY (ексклюзивна марка ПАТ «Укртатнафта»);

у мережі одномоментно встановлювалися однакові ціни, незалежно від бренду АЗС та регіону;

існував «Центр», до якого входили кілька суб’єктів господарювання, розташованих за однією адресою у м. Дніпро. У ньому здійснювали детальне планування та координацію дій мережі.  

виявлено значну кількість типових, здебільшого однакових договорів купівлі-продажу нафтопродуктів та майна, оренди АЗС, матеріальної допомоги тощо;

встановлено, що фізичні особи, які займали посади директора, засновника, підписанта, бухгалтера, менеджера тощо, часто змінювали одна одну і працювали одночасно у кількох товариствах-учасниках проекту;

постійно змінювався склад юридичних осіб – учасників проекту (без змін персонального складу). Це відбувалося через одних і тих самих ліквідаторів та за подібних адрес останньої реєстрації (у м. Харкові).

Комітет встановив, що оператори АЗС, у т. ч. ПАТ «Укрнафта», закуповували у ПАТ «Укртатнафта» світлі нафтопродукти за цінами вищими, ніж аналогічне імпортне пальне. 

Така погоджена поведінка учасників проекту «АВІАС» порушує конкуренцію між операторами АЗС на ринку. Відтак ціни на світлі нафтопродукти в мережі «АВІАС» встановлювалися в антиконкурентних умовах.

З огляду на це АМКУ ухвалив за ц порушення накласти на перелічені вище суб’єкти господарювання штрафи у загальному розмірі 4,7 млрд грн.

На Львівщині всі види транспорту за рік дуже пригальмували: від автобусів – до літаків

За рік в Україні зачинилися кожен четвертий ресторан чи кафе

Нафтогаз і PGNiG видобуватимуть газ біля українсько-польського кордону

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *