Львівські хірурги врятували 13-річного хлопця з рідкісною патологією

Хірурги врятували 13-річного хлопця з ознаками обтураційної кишкової непрохідності, викликаної дивертикулом Меккеля. Хлопець був дуже виснажений. Про це інформує “Охматдит” міста Львова.

“Усе почалося з блювання й температури. Симптоми нагадували вірусну інфекцію, тому спершу його лікували від інфекції. Хлопцеві стало краще, але наступного дня знову погіршало. Блювота та різкий біль у животі — це вже ознаки, не характерні для інфекцій!”, — йдеться в повідомленні.

Лікарі зробили рентген і побачили на знімку ознаки кишкової непрохідності. Прийняли рішення про діагностичну лапароскопію. У хлопця були різко перероздуті петлі кишківника. Причиною защемлення кишки став дивертикул Меккеля — рудимент первинної кишки у зародка. У нормі він мав би спастися й атрофуватися, коли дитині перев’язали пуповину. Однак, у юного пацієнта він зберігся до 13 років.

Команда хірургів  прийняла рішення перейти на відкриту операцію — серединну лапаротомію. Інвагінат займав аж 40 см кишки! Уражений відрізок кишки довелося видаляти — усі 40 см.

“У цього пацієнта дивертикул Меккеля був дуже довгий. У 13 років у ньому почався запальний процес. Під час перистальтики дивертикул втягнувся у тонку кишку. Коли тонка кишка втягується у тонку кишку, то дуже швидко наступає некроз, кишка просто гине”, — пояснює хірург.

Під пильним оком реаніматологів хлопець впевнено одужував. Лікарям вдалося запустити кишківник, хлопець уже ходить, їсть і уже зовсім скоро повернеться до звичайного життя.

В Охматдиті зазначили, що такий стан складно діагностувати, дуже часто для цього потрібні КТ, МРТ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.