Отримав штраф: у Львові посадовець ДСНС вимагав 500 доларів хабаря

Галицький районний суд Львова оштрафував колишнього керівника управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Львівській області Ореста Галоньку. У червні 2020 року його затримали на хабарі за погодження фіктивних документів на склади з піротехнікою. Про це з посиланням на матеріали судового реєстру пише “Zaxid.net”.

У матеріалах справи зазначено, що 3 червня Ореста Галоньку затримали під час одержання частини хабаря за фіктивну перевірку протипожежної документації складів із піротехнікою для приватного підприємця.

Йшлося про перші 200 доларів (5,4 тис грн) траншу, за які посадовець мав вплинути на погодження декларації відповідності матеріально-технічної бази. Ще за 300 доларів він пообіцяв не вносити об’єкт у план перевірок.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 ККУ (одержання неправомірної вигоди службовою особою). Однак під час розслідування прокурор змінив обвинувачення на ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом). Своє рішення він обґрунтував, зокрема, тим, що під час затримання обвинувачений не був службовою особою, до повноважень якої входила реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази, однак міг вплинути на відповідне погодження.

У суді Орест Галонько свою провину визнав. Тож 19 березня суддя Галицького районного суду Наталія Зубачик призначила йому 18,7 тис грн штрафу з позбавленням на три роки права обіймати певні службові посади в органах Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Сам Орест Галонько звільнився з посади начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у 2020 році.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.