Україна отримала підтвердження про постачання мільйона вакцин Pfizer

Її мають доставити траншами до кінця червня.

Український уряд отримав підтвердження про надходження додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX. Про це повідомляє Громадське з посиланням на головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка в ефір програми «Мокрик По Живому».

За його словами, вже найближчими тижнями у межах COVAX Україна має отримати 117 тисяч доз Pfizer.

«Плюс сьогодні ми отримали додатково підтвердження від глобальної ініціативи COVAX про виділення Україні ще майже одного мільйона доз вакцини Pfizer, яка буде поставлена траншами до кінця червня», – каже він.

Головний санлікар розповів і загалом про те, скільки і яких вакцин проти коронавірусу очікує Україна.

«Covishield ми отримали 500 тисяч. За контрактом до кінця березня мало прийти ще мільйон доз. Потім наступні 500 тисяч доз і ще мільйон. Проте зараз в Індії тимчасова заборона на експорт вакцини, але ми не панікуємо, бо зараз приходить нова вакцина з такої ж платформи –у межах механізму COVAX», – сказав Ляшко.

Йдеться про ту ж вакцину AstraZeneca, яку виробляють у Південній Кореї. До кінця травня Україна має отримати 1,7 мільйона доз цієї вакцини, першу партію у 360 тисяч вже готові відвантажити. Не роблять цього, бо виробник досі не зареєстрував вакцину в Україні.

«Ніяк не може подати документи. Процедура у нас проста, просто треба подати документи, але є якісь певні бюрократичні речі цієї компанії», – пояснив санлікар.

Також Ляшко нагадав, що Україна вже уклала контракт на 2 мільйони доз вакцини від китайської компанії Sinovac.

«Перша поставка у 215 тисяч доз вже прийшла, решту очікуємо наступними траншами. Ці 215 тисяч доз проходять зараз лабораторний контроль і, сподіваємося, найближчим часом буде вакцина допущена до реалізації», – уточнив він.

Нагадаємо, що шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca перейменувала свою вакцину проти Covid-19 на Vaxzevria. Європейські регулятори вказують, що зміна назви ніяк не впливає на вакцину. Сам препарат залишається таким самим, може змінитися лише його пакування та маркування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *