Вчені дізналися, наскільки вакцина Pfizer проти COVID-19 ефективна для підлітків

Вакцина проти COVID-19 від Pfizer на 100% ефективна для підлітків у віці від 12 до 15 років.

Про це свідчать результати клінічного дослідження за участю 2260 дітей віком від 12 до 15 років в США, повідомляє CNN з посиланням на компанію Pfizer.

Серед 1129 учасників, які отримали плацебо, було 18 випадків COVID-19, і жодного випадку серед 1131-го з тих, які отримали вакцину. 

У Pfizer розповіли, що побічні ефекти, які спостерігаються у підлітків, аналогічні до тих, які були у людей у віці від 16 до 25 років. Зокрема, біль в місці ін’єкції, втома і жар.  Проте дані дослідження ще не пройшли експертну оцінку.

Pfizer планує найближчим часом передати дані Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) для отримання дозволу на щеплення підлітків, оскільки наразі вакцина дозволена в США лише для людей від 16 років і старше.

У компанії повідомили, що безпечність вакцини для підлітків допомогла компанії прийняти рішення почати тестування препарату на молодших дітях. Pfizer вже розпочала відповідне дослідження вакцини на дітях у віці від 6 місяців до 11 років. Pfizer має намір залучити до випробування 4644 дітей і очікує результатів до кінця 2021 року.

Читайте також: Відсоток пневмоній зростає: лікарка розповіла, як діти на Львівщині хворіють на коронавірус.

Нагадаємо, вакцина Pfizer проти COVID-19 довела високу ефективність в реальних умовах.  Дві її дози ефективні на 90% через два тижні після другої ін’єкції. Одна доза ефективна на 80% через два тижні після щеплення. Це так звана «генетична» вакцини, що містить «інструкції», щоб допомогти нашому імунітету захиститись від COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.