Пенсії в Україні з 1 вересня виплачуватимуть на банківські картки

Всі інші одержувачі мають обрати собі банк до 1 вересня 2021 року.

З 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів. Про це повідомили у Мінсоцполітики.

Читайте також: В Україні підвищили пенсійний вік для жінок

Це стосуватиметься всіх одержувачів, крім людей з інвалідністю І групи, осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, осіб, які досягли 80-річного віку.

Вони отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Всі інші одержувачі мають обрати собі банк до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо банк не обрали до цього часу, то рахунок відкриють у банку, визначеному Кабміном, за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту. Банк можна буде змінити за власним бажанням у будь-який момент, кажуть у відомстві.

Банки можуть надавати послуги з виплати пенсій та грошових допомог з доставкою додому, залучаючи для цього операторів поштового зв’язку на договірних засадах. 

Зазначимо, що сьогодні надавачем послуг із виплат є Укрпошта на монопольних умовах. У Мінсоцполітики хочуть провести конкурс із відбору надавачів послуг з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги за місцем проживання одержувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.