У Львівській області за минулу добу ліквідували 87 пожеж сухостою (фото)

Так, тільки за минулу добу 1 квітня через необережне поводження з вогнем на відкритих територіях було зафіксовано 87 пожеж сухої трави. Вогонь знищив понад 13 га. таку статистику наводить пресслужба ДСНС у Львівській області. Зокрема, вогнеборці боролись із пожежами сухої трави та чагарнику у таких районах: Дрогобицькому, Золочівському, Львівському, Самбірському, Стрийському, Червоноградському, Яворівському та у самомі місті  Львові. Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян припинити випалювати сухостій. “Шановні громадяни! Не спалюйте суху траву та сміття, не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточуючим! Крім того, відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.” – йдеться у дописі. Незважаючи на застереження надзвичайників люди вперто продовжують спалювати суху рослинність та сміття, як на своїх присадибних ділянках так і в полі. Часто це призводить не лише до масштабних пожеж на відкритих територіях, але й вогонь перекидається і на лісові масиви і спричиняє займання торфу. Також через спалювання сухої трави виникають пожежі і в житловому секторі.

Нагадуємо, що підпали сухої трави, чагарів, сухостоїв заборонені. Такі дії забруднюють атмосферу, нищать родючий шар грунту та негативно впливають на здоров’я.

У поліції застерігають, за спалювання сухої трави та сміття, у тому числі на своїх присадибних ділянках, передбачена адміністративна, а в окремих випадках й кримінальна відповідальність.

Зокрема, згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків), за випалювання опалого листя на землях сільськогосподарського призначення передбачено накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, в деяких випадках спалювання травостою та сміття є кримінальним правопорушенням. Так, згідно ст. 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачено покарання — штраф від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі натермін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий термін.

Якщо ж такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, вони караються позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.