На Львівщині рятувальники здійснили 46 виїздів на пожежі сухої трави

Незважаючи на застереження, громадяни вперто продовжують спалювати суху рослинність та сміття, як на своїх присадибних ділянках так і в полі.

Через необережне поводження з вогнем на відкритих територіях було зафіксовано 46 пожеж сухої трави. Вогонь знищив понад 4 га, повідомляє Головне управління ДСНС України у Львівській області.

Зокрема, вогнеборці боролись із пожежами сухої трави та чагарнику у таких районах: Львівському, Стрийському, Яворівському, Золочівському, Червоноградському Дрогобицькому та в м. Львові.

Рятувальники Львівщини вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНО!

Внаслідок пожеж, вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Вогонь поглинає все на своєму шляху. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів.

Патрульні також нагадують про відповідальність за підпал трави.

Можливі наслідки такої неконтрольованої пожежі всім відомі — колосальні економічні збитки, загроза життю тварин та людей, дорожньо-транспортні пригоди через сильне задимлення.

Нагадуємо, згідно зі статтею 77-1 КУпАП штраф за самовільний підпал трави:
для громадян від 3 тисяч 60 грн до 6 тисяч 120 грн;
для посадових осіб – від 15 тисяч 300 грн до 21 тисячі 420 грн.

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
для громадян від 340 грн до 1 тисяча 360 грн;
для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

Не паліть траву! Не наражайте на небезпеку себе та інших!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.