Медики лікарні на Орлика прооперували новонароджену дівчинку з рідкісною патологією

У новонародженої діагностували атрезію хоан – непрохідність носових ходів. Ця патологія трапляється 1 раз на 10 000 новонароджених.

Отоларингологи Львівської міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, прооперували новонароджену дівчинку з рідкісною патологією носових ходів. У новонародженої діагностували атрезію хоан – непрохідність носових ходів. Ця патологія трапляється 1 раз на 10 000 новонароджених.

Зі слів дитячого лікаря-неонатолога Відділення реанімації новонароджених Марії Шатанської, у дівчинки одразу після народження виникли труднощі з самостійним диханням, а рівень кисню у крові швидко падав, тому дитину було переведено на штучну вентиляцію легень.

Читайте також: Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів

«Ми запідозрили запалення легень, яке одразу підтвердилося на рентгенографії органів грудної клітки. Але під час відсмоктування слизу з носика не змогли пройти носові ходи, що і наштовхнуло нас на думку про вроджену двобічну атрезію хоан, тобто непрохідність носових ходів», – йдеться в повідомленні медзакладу у Фейсбуку.

На консультацію вирішили запросити дитячих лікарів-отоларингологів, які підтвердили підозри. Патологія вимагає ургентної операції, тому після комп’ютерної томографії разом з отоларингологами почали підготовку до оперативного втручання для формування носових ходів, щоб дитина могла дихати самостійно.

Як повідомив лікар-отоларинголог Богдан Раба – це доволі цікавий випадок з дитячої медичної практики, а оперативне втручання пройшло успішно.

Читайте також: Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак

«Складність операції полягала у тому, що це є маленька дитина і маніпулювати ендоскопом у такому маленькому просторі є досить проблематично саме з технічного боку. Під час оперативного втручання провели відновлення прохідності обох носових проходів, встановили дилятатори (розширювачі) для самостійного дихання дитинки без допоміжних апаратів», – каже він.

Фахівці додають, що реабілітаційний період буде досить тривалим, водночас вірять в успішний результат.

Нагадаємо, нещодавно у дитячій лікарні на Орлика відкрили нове відділення, де лікування проходитимуть важкі пацієнти після нейрохірургічних, реконструктивних операцій та після трансплантацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *