Чи може літак рухатись заднім ходом або що таке “Push-Back” (ВІДЕО, ФОТО)

Після того, як пасажири пройшли всі етапи контролю та перевірок вони піднімаються на борт літака та очікують свого вильоту. Літак вже заправлений, пасажири на борту, багаж завантажений, документи передані на борт. Після повного обслуговування борту диспетчерська вишка дає дозвіл на ще один етап під назвою «Пушбек» (“Push-Back”).

Дана процедура включає в себе викатку авіалайнера зі стоянки на магістральну доріжку для подальшого керування на злітно-посадкову смугу.

Так як відбувається сам процес «Push Back”?

Існує одразу два варіанти викатки літака: за допомогою спеціального транспорту та самостійний, за допомогою реверсу двигунів літака.

Перший варіант включає в себе спеціальний тягач, який припіднімає передню стійку шасі літака та штовхає його хвостом вперед зі стоянки. На вигляд не дуже велика, але потужна, ця машина може зрушити з місця навіть таких велетнів як “Airbus A380” та “Boeing 747”!

Якщо ж борт стоїть на стоянці не біля телетрапу, то літак може самостійно виконати вирулювання.

Та є і ще один варіант — самостійний рух літака за допомогою згаданого вже «Реверсу».

Процедуру кермування з реверсом виконують на турбогвинтових лайнерах, але лише на декількох типах наприклад, як наш сьогоднішній герой ATR-72-600.

Сама процедура реверса в основному задіюється після посадки, при пробігу літака по злітно-посадковій смузі.

Таким чином відбувається зупинка літака переводячи тягу двигунів літака в протележному напрямку. На літаках з турбореактивною тягою реверс використовують виключно після посадки або при перерваному взліті.  Заборонено використовувати даний метод гальмування на швидкості менше 60 вузлів.

Так само відбувається і при самостійній викатці лайнера зі стоянки. Пілот літака запускає двигуни та включає згаданий вже «Реверс».

У турбогвинтових літаків змінюються кути встановлення лопаcтей, при незмінному напрямку обертання. В такій ситуації гвинт починає створювати зворотну тягу та штовхати літак назад.

Фото: Василь Садовий, Юрій Танчин
Відео: Василь Садовий

© Цей матеріал є виключно авторським. Повна або часткова републікація тексту чи фото без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав. Думка редакції може не співпадати з точкою зору авторів

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.