Львівські лікарі від’єднали від ШВЛ хвору на ковід 17-річну дівчинку (фото)

Сьогодні від’єднали від апарату ШВЛ 17-річну дівчинку з Ходорова з ураженням легенів 90 % від Covid-19. Минулого тижня її зняли з ЕКМО. Цю звістку повідомили у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охматдит.

Дівчинка впевнено одужує, її стан стабільний. Сьогодні вона вже їстиме звичайну домашню їжу, а за декілька днів переведемо її з реанімації у звичайне відділення.

“У дитини були настільки уражені легені, що на якомусь етапі одна легеня просто розірвалася. Тому був залучений торакальний хірург. При коронавірусі легенева тканина ущільнюється, розвивається РДС-синдром. Тому дівчинка була підключена до ЕКМО. Так ми виграли можливість скоригувати параметри ШВЛ. За ці кілька днів легеня загоїлася і дитина вже може сама дихати. Так було прийняте рішення про зняття з ШВЛ”, — розповідає реаніматолог-анестезіолог Богдан Булькевич.

З пацієнткою ще працює команда реанімації. Дівчинка має хороші аналізи, динаміка позитивна, вона також потребуватиме реабілітації. Зараз з нею працює психолог лікарні.

“Ми зараз працюємо з пацієнткою за реабілітаційною програмою. Вона вже почала сидіти, дуже гарно взаємодіє зі мною у рамках арт-терапії. День за днем додаємо заняття за методикою Монтессорі, щоб допомогти дівчинці краще справлятись”, — каже психолог лікарні Христина Богатирьова.

Це другий випадок в Україні серед дітей, коли дитина вижила і матиме повноцінне життя. І всі двоє дітей – з львівського ОХМАТДИТу! Дуже тішимось, що дітки одужують! Дякуємо колегам з Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова Олегу Самчуку, Іваун Міськіву, Роману Домашичу, Юрію Король за допомогу!

Нагадаємо, що раніше у Львові шукали донорів крові для допомоги хворої на коронавірус студентки.https://bit.ly/3dFW6YP

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.