У Львові прооперували двох хлопчиків з папіломами гортані

Медики Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» прооперували двох хлопців віком 4 та 11 років, в яких виявили папіломатозм гортані. Лікарі ендоскопічно видалили папіломи і вперше в Україні місцево застосували препарат, за допомогою якого рецидиви зупиняться або суттєво сповільниться їх ріст у майбутньому. Про це медзаклад повідомив у Facebook, передає Львівський портал.

Лікарі розповідають, що папіломи гортані – це доброякісні вирости, які мають вірусну природу. Вони підступні тим, що виростають знову і знову, до того ж в одних дітей папіломи видаляють кілька разів на рік, в інших – через кілька років. Якщо їх не видаляти, то зникає голос, виникає дихальна недостатність, в деяких ділянках папіломи особливо небезпечні, дитина має труднощі з диханням і навіть харчуванням. Тому в дітей часті операції вже звичні, але після них залишаються рубці, тож дитині заважають і папіломи, і рубці від операцій.

Кожен з маленьких пацієнтів вже мав по декілька операцій з видалення папілом гортані раніше: в 11-річного пацієнта це вже четверта операція, а в 4-річного – третя.  У  пацієнтів були практично однакові скарги: голос ставав хриплим, вони хропіли уві сні, з’являлася задишка.

Щоб розірвати це «замкнуте коло» лікарі ендоскопічно видалили папіломи гортані і вперше в Україні місцево застосували препарат, за допомогою якого рецидиви зупиняться або суттєво сповільниться їх ріст у майбутньому.

«Це шанс для маленьких пацієнтів одужати повністю або набагато рідше повертатися в операційну! У Західній Україні дітей з такими проблемами переважно оперують лише у львівському ОХМАТДИТі», – розповідають у лікарні.

Під час операції пацієнтам застосували спеціальний наркоз без інтубації (трубки у трахеї), на вільному диханні. Раніше інтубаційна трубка для наркозу перешкоджала лікарям працювати в гортані. Відразу після операції у хлопців суттєво поліпшилися дихання і голос, а наступного дня їх виписали додому.

Хірургічна команда: дитячі ЛОРи Федір Юрочко, Дзвінка Копанська, Олександр Гнус, Марія Галай, анестезіологічний супровід – Володимир Міщук.

Фото: «ОХМАТДИТ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.