Львів відмовляється від купівлі 100 білоруських МАЗів

У місті будуть оголошувати новий тендер.

У тендері на купівлю 100 нових автобусів за кошти Європейського інвестиційного банку перемагає білоруська компанія. Такий висновок експертів Європейського банку, однак міський голова Львова Андрій Садовий заявив про те, що місто відмовляється від того, аби купувати білоруські МАЗи і буде оголошувати новий тендер.

«Львів не буде робити акцепт стосовно закупівлі білоруських автобусів. Якщо ми в Україні потребуємо 30 одиниць громадського транспорту, то повинні робити все можливе, щоби випускати їх тут, в нас», – пояснює він під час стріму Tvoemisto.tv.

За його словами, потрібно, щоби уряд України ввів «захисні тарифи», так зване мито, аби підтримати українського виробника, і той мав доступ до дешевих кредитних ресурсів. Приміром, під 0 чи 1% річних, як це мають виробники громадського транспорту в Польщі, Китаї, Білорусі чи Туреччині.

Так, вирішили оголосити новий тендер. За цей час, сподіваються, що уряд прийме відповідні рішення.

Нагадаємо, що у Львові нещодавно розгорнулася дискусія про закупівлю автобусів. Міський голова Андрій Садовий на своїй фейсбук-сторінці раптом написав, що Європейський інвестиційний банк, що кредитує Львів для закупівлі 100 низькопідлогових автобусів, буцімто вважає, що пропозиція білоруського МАЗу є найбільш прийнятною.

Львів раніше вже закуповував МАЗи, що Андрієві Садовому неодноразово закидали опоненти під час минулорічної виборчої кампанії, тож він у своїх виступах наголошував на співпраці з українськими виробниками. Детальніше читайте за посиланням. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.