У лікарні швидкої допомоги Львова запрацювали кисневі станції, які виробляють кисень з повітря

У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова запрацювали дві нові кисневі станції американського виробництва. Вони самостійно виробляють кисень із повітря. 

Про це повідомляють у пресслужбі мерії.

Тож тепер лікарня зможе купувати вдвічі менше кисню, адже половину від потрібного обсягу тут вироблятимуть самостійно.

Як пояснив завідувач відділення нефрології та діалізу лікарні швидкої допомоги Михайло Каленіков, одна киснева станція подає 520 літрів кисню у хвилину. Тобто дві однакові за потужністю станції можуть подавати понад 1000 літрів кисню. Раніше лікарня купувала у Львівського хімічного заводу близько 4 тисяч кубів рідкого кисню, а тепер, відколи запрацювали кисневі станції, купуватиме вдвічі менше.

Кисень зі станцій подаватимуть в операційні, у відділення інтенсивної терапії – тобто туди, де потрібне медичне газопостачання.

«Кисневі станції працюють за таким принципом: компресори з вулиці беруть повітря, наганяють його у резервуари, здійснюючи там тиск на кисневий генератор, в якому є сорбент. Цей сорбент відділяє кисень в одну сторону, а азот в іншу – тобто повертає його назад у повітря. А кисень йде у розсіювач, і звідти він потрапляє у відділення. Таку ж технологію виробництва кисню застосовують в усіх світових клініках», – прокоментував Михайло Каленіков.

Окрім кисневих станцій, у лікарні швидкої допомоги наприкінці минулого року встановили два кріогенні газифікатори для збереження і подачі кисню. Тож тепер два кріоциліндри і дві кисневі станції зможуть повністю забезпечити потреби пацієнтів у кисневій терапії.

Нагадаємо, такі ж дві кисневі станції згодом планують встановити й у 8-мій міській клінічній лікарні – відповідне рішення прийняла сьогодні міська комісія з питань ТЕБ та НС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.