У МОЗ розповіли, які обмеження можуть діяти на Великдень

В Україні на Великдень можуть ввести певні карантинні обмеження, аби свято пройшло без спалахів COVID. Також у МОЗ допускають формат проведення Пасхи в онлайн-режимі, як це було торік. Про це «РБК-Україна» головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, у питанні проведення великодніх свят потрібно знайти найоптимальніше й компромісне рішення. Зараз для церков та храмів вже передбачені обмеження, якщо вони знаходяться в «жовтій» або «червоній» зонах. Але, за словами головного санлікаря, священнослужителі напевно будуть просити пом’якшити обмеження на період Пасхи.

«Ми хочемо, щоб хтось був у храмі, але з дотриманням всіх обмежень, а хтось повинен залишитися зовні. Плюс можливий формат Великодня онлайн, який був у минулому році», – сказав Ляшко.

За словами санлікаря, закривати храми на Великдень влада поки не планує. Рішення про формат та перелік обмежень на свята у МОЗ очікують напрацювати протягом тижня.

Для цього йдуть переговори з релігійними організаціями та лідерами. Але, як вважає Ляшко, це буде «важкий діалог».

Нагадаємо, торік через посилений карантин були заборонені усі масові та релігійні заходи. Тож богослужіння на Великдень проводили в онлайн-режимі. Проте минулоріч на Львівщині на Пасху до храмів все одно зійшлися близько 38 тисяч мешканців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.