«Воплі Відоплясова» записали рок-гімн Пласту. Відео

Тексту пісні близько 100 років. Він належить видатному українському автору Богдану Нижанківському.

У День українського скаута музиканти презентували рок-гімн, подарунок Пласту. «Воплі Відоплясова» та Устим, син Олега Скрипки, випустили патріотичний кліп «Ми ростем», який присвятили всім пластунам.

«В основі цього рок-гімну пластунам лежить класичний старовинний текст, якому вже близько 100 років, видатного українського автора Богдана Нижанківського», – йдеться в описі до відео гурту.

Олег Скрипка написав музику та аранжування, зіграли та записали пісню музиканти «ВВ» і Устим Скрипка. Режисеркою кліпу стала дружина Олега – Наталя Скрипка.

Нагадаємо, що учора, 12 квітня відзначали 109-ту річницю з Дня першої пластової присяги.  1912 рік вважається початком відліку життя організації. У 1908 р. засновник скаутського руху Бейден-Пауел видав книжку «Скаутинг для хлопців» (англ. Scouting for boys), яку переклали багатьма мовами світу. Українською мовою її переклав Олександр Тисовський, один із засновників перших пластових (скаутських) гуртків при Академічній гімназії у Львові. Незалежно від Тисовського пластові гуртки почали також творити Іван Чмола та Петро Франко. Тисовський розробив систему пластових проб (завдань), які мали виконати пластуни, для того щоб отримувати нові звання та вдосконалювати себе. За кілька місяців діяльності, 12 квітня 1912 р., першу пробу на ступінь «учасника» здали та прийняли Пластову присягу на вірність Богові та Україні близько 40 осіб, що вважається офіційною датою заснування «Пласту».

У грудні 1989 р. у Львові створили опікунську раду «Пласту». Завдяки праці окремих осіб та підтримці деяких нових організацій виникли пластові групи в різних середовищах і в різних місцевостях. Уже в 1990 р. вони були у Львові, Дрогобичі, Бориславі, Луцьку, Києві, Донецьку. 22 лютого 1990 р. міська рада Львова затвердила «Статут пластового товариства». Пластуни в еміграції активно допомагали розвитку «Пласту» в Україні. На початок 1995 р. «Пласт» нараховував 3500 учасників. Зараз в організації близько 9 тисяч осіб, з яких близько 2500 належать до осередку Пласту у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.