Підпал автомобіля журналістки Радіо Свобода: суд переходить до розгляду справи по суті

Галицький суд Львова завершив підготовче засідання у справі підпалу автомобіля журналістки Радіо Свобода. Згідно з судовим рішенням, обвинуваченій стороні відмовили у задоволенні клопотання про повернення обвинувального акту прокурору, а також про повернення застави розміром понад 420 тисяч і 168 тисяч двом обвинуваченим, які проходять у кримінальній справі, передає Радіо Свобода.

«Суд правомірно відмовив у задоволенні клопотання про повернення обвинувального акту прокурору. Формально тривали підготовчі засідання задовго, але мав бути третій потерпілий, особа, якій теж підпалили машину, він не подав спершу клопотання, що не буде брати участь у засіданнях. Слідчі об’єднали справу в одну, але він не з’являється», – каже Василь Розман, захисник потерпілої журналістки.

Потерпілими у справі є подружжя Галина та Василь Терещуки. Підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення слідством визнані колишній майор поліції Франківського райвідділу поліції Львова Михайло Чердак і безробітний Вадим Дмитренко (раніше судимий).

Нагадаємо, у ніч на 30 січня 2020 року в центрі Львова спалили авто журналістки «Радіо Свобода» Галини Терещук. Очевидці стверджували, що до машини підійшла людина з закритим обличчям, поклала під щітки на лобовому склі пакети, підпалила їх і втекла. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

6 лютого стало відомо, що людину, яка підпалила автівку журналістки у Львові, затримали в Одесі. Підозрюваним виявився 19-річний уродженець Хмельницької області, суд суд відразу помістив під цілодобовий домашній арешт. Згодом суд дав хлопцю три роки умовно.

Як писав Львівський портал, до організації підпалу авто журналістки причетний 43-річний майор львівської поліції Михайло Чердак. А от замовником підпалу автомобіля журналістки вважають 48-річного раніше судженого львів’янина Вадима Дмитренка.

Під час розслідування слідчі СБУ встановили, що замовник підпалу автомобіля журналістки раніше неодноразово «співпрацював» з виконавцем для здійснення аналогічних злочинів.

Галицький суд призначив перше засідання розгляду справи по суті на 29 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.